Pratİk HalI YIkama YÖntemlerİ ve Halİ TemİzlİĞİnde KullanIlan Deterjanlar Nelerdİr?

Evlerin şıklığını tamamlayan halıları toz ve bakterilerden arındırmak üzerinde oluşan lekeleri temizlemek için doğru deterjan seçimi oldukça önemlidir.

Evde halI YIkama YÖntemlerİ

Evi daha modern ve şık gösteren halılar en fazla toz ve bakteri toplayan ürünlerdir. Özellikle çocuklu evlerde halı temizliği çocuğun alerji olmaması açısından oldukça önemlidir. Evde halı yıkarken ya da halının üzerindeki lekelerin çıkarmak için kullanacağınız deterjanın doğal olması gereklidir. Marketlerde satılan yoğun kimyasal içerikli deterjanlar hem halının dokusunu bozar hem de deterjan kalıntıları halıdan tam olarak çıkmaz. Silmek için kullanılan deterjanlar çoğu zaman halının yıpranmasına, yünlerinin bozulmasına ve renklerinin akmasına neden olmaktadır. Deterjan seçerken halınızın türüne göre en uygun olanını belirlemelisiniz. Makinede dokunan halıların yünleri el dokuması halılara göre daha dayanıklıdır. El dokuması, patchwork ya da shaggy türü halılar hassas yapıya sahiptir. Özellikle bu halıları yıkarken ya da silerken deterjan yerine el yapımı veya arap sabunu tercih edilmelidir.

Daha ağır leke ve kirlerden arınmasını sağlayan en iyi halı temizleme deterjanı olarak kabul edilen bu halı temizleme şampuanları arasında Vanish Kosla halı şampuanı ile Powermax halı şampuanları yer alır. Vanish Kosla halı şampuanı hem halınızın iç yüzeyinde biriken mikroorganizmaların yok ederek en mükemmel hijyeni sağlar hem de halının tüylerinin yumuşak kalmasına yardımcı olur. Powermax halı şampuanı ise özellikle el  dokuması gibi en hassas yapılı halıları bile kolaylıkla yıpranmadan yıkamanıza yardımcı olur.. 

Piyasada birçok farklı markada halı temizleme deterjanı bulunmaktadır. Çamaşır suyu halınız tek renkli ise çamaşır suyu ile halınızı yıkayabilir ya da silebilirsiniz. Ancak çok renkli halılar, pamuk, polyester ya da akrilikten yapılan halılar için çamaşır suyu kullanılmamalıdır. Kimyasal madde bakımından yoğun bir içeriğe sahip olan çamaşır suları halının tüylerinin kopmasına neden olacaktır. Bunun yerine piyasada bulunan halı yıkama şampuanlarını tercih edebilirsiniz. Piyasada bulunan halı temizleme deterjanları arasında en kaliteli olan bu şampuanların yanı sıra limon ve nane kokulu olan Fakir Oxy Power, LazerPromax, Akbel, Şems, ve Bayer halı şampuanları olmak üzere birçok ürünü piyasada bulabilirsiniz.

Çok uygun fiyatlarla satılan LazerPromax halı ve leke çıkarıcılar  sayesinde kolayca istediğiniz miktarda köpük elde edebilir ve yüzeydeki tüm kirlerden kurtulabilirsiniz. Ayrıca halının toz tutmasını önler ve üzerine dökülen maddelerin yüzeyde kalmasını sağlayan Bayer halı şampuanının en önemli özelliği ise daha sonraki dönemlerde halının daha kolay temizlenmesine yardımcı olmasıdır.

Anahtar Kelimeler: Başakşehir Halı Yıkama - Kayaşehir Halı Yıkama - Esenyurt Halı Yıkama - Bahçeşehir Halı Yıkama - Halkalı Halı Yıkama - Küçükçekmece Halı Yıkama - Bakırköy Halı Yıkama - Bahçelievler Halı Yıkama - Bağcılar Halı Yıkama - Esenler - Güngören - Zeytinburnu Halı Yıkama - Fatih Halı Yıkama - Eyüp Halı Yıkama - Gaziosmanpaşa Halı Yıkama - Bayrampaşa Halı Yıkama - Sultangazi Halı Yıkama- Sultançiftliği Halı Yıkama - Florya Halı Yıkama - Halı Yıkama - Koltuk Yıkama

Yandex.Metrica